ЯК ВИБРАТИ ЗМІШУВАЧ ДЛЯ ВАННИ: 4 СЕКРЕТА ВДАЛОЇ КУПІВЛІ
Придбання змішувача стане завершальним пунктом під час облаштування ванної кімнати. Такий аксесуар для купання має бути виконаний із міцних складових, підходити під загальне оформлення інтер’єру та відрізнятись легкістю експлуатації.
Як правильно вибрати змішувач для ванни та душу, не загубившись у різноманітності асортименту? Які параметри врахувати, щоб придбання було корисним та принесло задоволення? Стаття допоможе відповісти на запитання, підказавши 4 секрети вибору.
Види змішувачів
Перш, ніж вирушати за обновкою, варто вирішити, який вид змішувача ідеально підійде для ванної декору. Пристрої різняться між собою візуально і типу складання. Виділяють 4 основні різновиди змішувачів, розібратися в яких не складе труднощів.
Одноважільні
Найпопулярніший варіант. Складається з цілісного корпусу, де включення та налаштування температури води здійснюється за допомогою рухомої рукоятки.
Крани такої конструкції мають 2 головні переваги:
Довговічність. Завдяки мінімуму деталей, що крутяться, і монолітному корпусу, крани прослужать довше своїх аналогів.
Легкість експлуатації. Щоб настроїти температуру, не потрібно поперемінно крутити вентилі гарячої та холодної води. Достатньо повернути важіль у потрібний бік. Так само регулюється і натиск струменя.
Монтувати змішувачі одноважеля можна на борт ванної або на стінову панель. Залежно від способу встановлення, у змішувачів відрізнятиметься форма та розташування основних деталей.
Двовентильні
Пристрої такого типу відносять до класичного класу і застосовують найчастіше для оформлення ванни в стилі ретро. Головною відмінністю тут виступають крани-букси для включення та налаштування температури води. Ці клапани можуть мати різну форму і розташовуються з обох боків носика.
Серед переваг двовентильних змішувачів:
- можливість регулювати воду до 1°, просто злегка підкрутивши потрібний клапан;
- доступна ціна (якщо не брати до уваги дизайнерських моделей).
Є у змішувача і нестача. Часта робота рухомих кранів-букс призводить до їх зношування.
Термостатичні
Це змішувач нового покоління. Він підтримує задану температуру протягом усього купання. Пристрій самостійно регулює необхідну кількість холодної та гарячої води, змішуючи її у загальний потік. Яскравим прикладом такого змішувача є екземпляр Kludi Zenta.
Особливості термостату для ванної кімнати:
Змішувач вимкнеться, якщо зненацька припинять подачу холодної води. Це захистить від ошпарювання окропом, що особливо актуально, коли купаються діти.
Корпус пристрою залишається холодним, незалежно від температури струменя, що ллється.
Якщо необхідно вимкнути кран, наприклад, для нанесення гелю або шампуню, то при включенні зі змішувача поллється вода тієї ж температури. Тобто налаштовувати її знову не доведеться.
Безконтактний
Вже за однією назвою стає зрозуміло, що крутити вентилі та повертати важелі в такому змішувачі не потрібно. Пристрій працює за допомогою інфрачервоного датчика: достатньо піднести до нього руки та ллється вода. Регулюється температура окремим краником, що розташований під раковиною. Варто встановити потрібний показник один раз, і змішувач постійно видаватиме воду заданої температури.
Переваги такого виду:
- завдяки мінімуму дотиків, кран довше зберігає початковий вигляд;
- виглядає престижно та сучасно, підкреслюючи дизайн туалетної кімнати;
- економить витрату води, вимикаючись відразу ж, як тільки забираються руки.
Такий аксесуар хороший для умивальника, але абсолютно не підходить як пристрій для набору води у ванну. Хоча деякі екземпляри обладнані таймером, де можна зафіксувати потік на час від декількох секунд.
Вибираючи змішувач за типом пристрою, варто враховувати всі наведені вище параметри. Чи підключатиметься до нього душ або достатньо носика для зливу води, як регулюється температура, натиск і багато іншого варто знати точно в момент вибору.
Матеріал
Наступний критерій, на якому акцентують увагу при покупці крана – матеріал. Більшість виробників, що представлені на ринку, роблять змішувачі з латуні (сплав цинку та міді) або бронзи. Такі крани важкуваті в руці і відрізняються довговічністю. Бюджетні змішувачі найчастіше виконані із силумінового сплаву, який візуально нагадує легку хромовану пластмасу. Такі екземпляри прослужать близько 2-х років, після чого доведеться знову йти до магазину.
Якщо віддати перевагу бронзовим змішувачам, потрібно бути готовим до того, що їх поверхня з часом набуде зеленого відтінку. За таким краном потрібно ретельно доглядати, регулярно відмиваючи вапняний наліт.
Вирішуючи, який змішувач вибрати, краще зупинити свій погляд на екземплярах із латуні. Вони більш стійкі до корозії та забруднення, прості в експлуатації, а спеціальне хромоване напилення додає їх поверхні холодного блиску.
Покриття
Для міцності та візуальної оригінальності змішувачі можуть бути покриті:
Хромом. Як уже сказано вище, цей матеріал має холодний металевий блиск,
що підходить до будь-якого оформлення кухні. Хром захищає від появи іржі та мікробів, а наліт від води легко чиститься миючим засобом.
Нікелем. Ще один блискучий матеріал, але з глибшим кольором. Оскільки нікель містить компоненти, що можуть викликати алергію, набувати такого змішувача варто обережно.
Емаль. Має різний колір та забарвлення. Таке покриття дозволяє оформлювати крани «під мармур», «золото» та ін. Емаль тендітна та розколюється від механічного впливу.
Рукоятки та вентилі змішувачів можуть бути декоровані каменем (наприклад онікс, малахіт), пластиковими деталями або склом. Варто врахувати, що від матеріалу і покриття крана залежить його ціна, а значить орієнтуватися на ці параметри варто з урахуванням бюджету.
Тип кріплення та монтаж змішувачів
За способом кріплення змішувачі діляться на врізні та настінні. Перший варіант встановлюється безпосередньо на корпус ванної кімнати або раковини. Для цього передбачено спеціальні отвори, куди виводяться трубки подачі води.
Настінні змішувачі відповідно монтуються на стінову панель. Трубки можуть бути виведені назовні або приховані під плиткою, пластиком. У компактних санвузлах можна розмістити крани під бойлером.
Залежно від вибору кріплення процес установки аксесуара для купання буде трохи відрізнятися. Ось кілька універсальних порад на допомогу домашнім сантехнікам:
Якщо монтувати кран для одночасного обслуговування ванної та умивальника, то згідно з правилами установки він повинен перебувати на висоті до 1 м від підлоги. Змішувач для душу монтується на висоті 1,2 м. Гайки та втулки не потрібно надто затягувати, інакше деталі можуть луснути. Краще в процесі трохи підкрутити різьблення, якщо з’явиться така потреба.
Після завершення встановлення обов’язково перевіряється якість роботи. Відкрутивши крани, потрібно подивитися рівень напору та можливу текти. Якщо така неприємність виникла, доведеться розбирати кран, починаючи все наново.
Короткий підсумок
Якщо перед покупкою змішувача для ванної почитати характеристики моделей, то питання “Як вибрати найкращий кран?” просто не виникне. Насамперед варто визначити бюджет та тип змішувача, яким чином він буде вмонтований і для яких цілей (ванна, раковина, душ). Після цього можна почитати відгуки користувачів або переглянути відповідні відео в інтернеті. Зібравши таку джерело інформації, вдасться купити ідеальний кран, що відповідає всім запитам.
У таблиці нижче узагальнено важливі параметри за 4 типами змішувачів. Це спростить момент вибору, зробивши його усвідомленішим.